Arbes mění strukturu a cílí na nové partnery

2. 3. 2009
Doba čtení: 4 minuty

Sdílet

Arbes Technologies, dodavatel informačních systémů, změnil organizační strukturu a rozdělil společnost do tří divizí. Kdo je povede? A které ze svých produktů nabízí společnost také prostřednictvím partnerů?

Pavel Jiruše se ujal řízení divize podnikových informačních systémůZměnou organizační struktury vznikly v Arbes Technologies celkem tři divize, které disponují nabídkou softwarových řešení pro konkrétní segmenty trhu: podnikové aplikace pro soukromý i veřejný sektor, bankovnictví a obchod s cennými papíry.

Česká společnost Arbes Technologies, založená roku 1991, doposud fungovala s horizontální organizační strukturou se třemi stěžejními odděleními - vývoj, realizace a obchod. „Toto uspořádání se v poslední době začalo projevovat jako nepříliš flexibilní. Proto jsme přistoupili k vertikálnímu modelu uspořádání, které kopíruje naše tři produktové skupiny a koresponduje s jednotlivými segmenty trhu, na kterých působíme," uvedl v tiskovém oznámení Tomáš Hlinka, ředitel Arbes Technologies.

Vedení divize podnikových informačních systémů se ujal Pavel Jiruše (34), který je novou posilou společnosti. Zkušenosti si přináší z firmy Oracle, kde byl zodpovědný za vedení projektových týmů při zavádění ERP řešení u zákazníků. V nové funkci má na starosti vývoj, prodej, implementaci i podporu ERP řešení Arbes Feis a ostatních podnikových aplikací, mezi něž dále patří Arbes CRM, Leasing, Workflow, BI a další.Roman Havlík vede divizi zaměřenou na obchod s cennými papíry

Divizi FIS (informační systémy pro finanční instituce) vede Roman Havlík (39), který se finančním produktům ve společnosti Arbes Technologies věnuje od roku 1998. V rámci své nové pozice má na starosti vývoj, prodej, implementaci i podporu produktů Arbes Topas (systém pro správu investic a obchodování na kapitálových trzích) a Arbes TA (Transfer Agency, systém pro správu portfolia podílových fondů).

Poslední divizi tvoří informační systémy pro bankovnictví, mezi něž patří především systém Arbes OBS. V čele této divize stojí Dalibor Lošťák (42), jeden z původních zakladatelů firmy.

Dalibor Lošťák se ujal řízení divize zeměřené na oblast bankovnictvíNěkterá řešení Arbes Technologies nabízí také přes partnery. Konkrétně jde o „balík" finančního a ekonomického systému Arbes Feis se všemi jeho komponenty, jako jsou vedle účetnictví i reporting, workflow, leasing atd. Produkt je určen hlavně pro střední firmy.

„Zákazníci pro tento produkt jsou rozseti po celé republice a bylo by neefektivní obsluhovat je z jednoho místa. Proto spolupracujeme s partnery, ať již to jsou partneři implementační, nebo dodavatelé doplňujících specializovaných modulů," vysvětlil pro ChannelWorld Tomáš Hlinka.

bitcoin školení listopad 24

Ředitel společnosti nám potvrdil i očekávaný dopad organizačních změn na partnerskou podporu. „Provedená změna mít pozitivní vliv i na kvalitu spolupráce s partnery, protože pozornost jednotlivých divizí je nyní přesně zaměřena na daný sektor, a každá divize si hledá ty 'správné' partnery, dlouhodobě s nimi spolupracuje a podporuje jejich obchodní a projektové aktivity."

Arbes Technologies má v česku v současnosti kolem desítky partnerů a aktivně hledá další. Pokud vás možnost spolupráce zaujala, můžete se přihlásit o podrobnosti přímo u ředitele společnosti Tomáše Hlinky (tomas.hlinka@arbes.com).

Čtěte dále

Karel Diviš: Firmy potřebují jednoho stabilního dodavatele IT
Karel Diviš: Firmy potřebují jednoho stabilního dodavatele IT
Nejširší nabídka ProAV technologií? Najdete ji u EET Group
Nejširší nabídka ProAV technologií? Najdete ji u EET Group
Na NIS2 si vyhraďte minimálně 6 měsíců, radí Jan Sedlák z MasterDC
Na NIS2 si vyhraďte minimálně 6 měsíců, radí Jan Sedlák z MasterDC
Adam Berdár je obchodním ředitelem NTT Data
Adam Berdár je obchodním ředitelem NTT Data
Přijďte si do Asbisu pro všestranně kompaktní Asus NUC 14
Přijďte si do Asbisu pro všestranně kompaktní Asus NUC 14
Nový rok, nový kabát: ChannelWorld mění název na Channeltrends
Nový rok, nový kabát: ChannelWorld mění název na Channeltrends