Obrazem: Annex NET ukázal, jak na bezpečnou komunikaci, synchronizovanou bezpečnost a zálohování

19. 9. 2017
Doba čtení: 3 minuty

Sdílet

Autor: Annex NET
Distributor s přidanou hodnotou, společnost Annex NET, uspořádala pro své partnery a zákazníky workshop zaměřený na širší témata bezpečné komunikace, synchronizované bezpečnosti a zálohování.

V pražském hotelu Occidental se 12. 9. konal workshop společnosti Annex NET. Po registraci a ranní kávě zahájili program první přednáškou Milan Stehlík a Roman Hošna, kteří za Annex NET představili možnosti zabezpečené komunikace, která je nezbytnou součástí konceptu sjednocené komunikace a samozřejmě také týmové spolupráce s využitím technologií innovaphone.

Na ně navázal Milan MottlArcserve prezentací, v níž odhalil, jak se společnosti daří růst v řešení UDP navzdory stagnujícímu trhu produktů pro zálohování a obnovu po havárii.

Patrik Sychra z Annex NETuPo první přestávce se účastníci měli možnost seznámit s řešením MOVEit pro zabezpečený přenos dat od společnosti Ipswitch. Možnosti služby, kterou by se dalo stručně představit jako „firemní Dropbox“ i pro GDPR, přiblížil Patrik Sychra z Annex NETu.

Patrik Sychra shrnul, že ve firmách často chybí při přenosu a ukládání dat šifrování, neexistuje dohled, respektive logování a data jsou uložená zbytečně dlouho. Navíc u opakujících se manuálních úkolů dochází k lidským chybám.

Řešení MOVEit Ad Hoc proto umožňuje obousměrný šifrovaný (AES 256) přenos souborů mezi uživateli i organizacemi. Jde o náhradu úschoven typu Dropbox či Uložto, slouží ke krátkodobému uchování a sdílení dat (nejde tedy o datový archiv), přičemž veškeré aktivity se logují a evidují. MOVEit splňuje požadavky na SLA a nařízení GDPR, PCIDSS, HIPAA, SOX, GLBA a další, dodal Sychra. Účastníci měli možnost zhlédnout také praktickou demo-ukázku nasazení řešení MOVEit pro zabezpečenou distribuci firemních dat k partnerům, které lze přes plug-in integrovat např. do Outlooku.

Po obědě Petr Chval z Annex NETu přiblížil ucelené řešení bezpečnosti firemního IT - Sophos Central. Ukázal, jak lze přes jednu platformu snadno spravovat zabezpečení serverů, mobilních zařízení, koncových stanic, e-mailu, webové brány, firewallu i bezdrátových sítí včetně šifrování.

Vysvětlil také, jak může platforma posloužit partnerům pro správu zabezpečení jejich zákazníků. Ukázal, jak se přihlásit a jak je účet provázán s partnerským portálem. Přiblížil také koncept synchronizované bezpečnosti, která automaticky propojuje reakce XG Firewallu se zabezpečením koncových stanic.

Na něj navázali Aleš Kotmel a Zdeněk Čížek prezentací nové verze  firewallu Sophos XG v17Na něj navázali Aleš Kotmel a Zdeněk Čížek prezentací nové verze  firewallu Sophos XG v17 pro malé a středně velké společnosti. Dále prezentovali schopnosti firewallu XP a automatické reakce na hrozby v síti. Vysvětlili také důležitost nastavení identit uživatelů, jejich snadné identifikace a autentizace. To umožňuje administrátorům preventivně reagovat na potenciální hrozby v síti s předstihem.

Ukázali také možnosti integrovaného reportingu s více než tisícem šablon a poté se podrobněji věnovali bezpečnostním funkcím a hlavním novinkám.

Využitím synchronizované identifikace aplikací koncový bod ví, jaké aplikace generují provoz a sdílí tyto informace se firewallem Sophos XG v reálném čase. Ten je automaticky kategorizuje a aplikuje zásady pro řízení aplikací a provozu.

Účastníci se mimo jiné seznámili s vylepšenou, přehlednější správou pravidel na firewallu, licencováním a zjednodušenou správou licencí, s novými HW appliancemi a plánovanými funkcemi pro rok 2018 (cloud access security broker, SSL inspekce, stonewalling koncových bodů, identifikace IoT atd.)

Posledním bodem programu byla praktická ukázka firewallu Sophos XG v17 včetně nového přístupu v definici pravidel, implementace Security Heartbeat a Synchronize Application Control.

bitcoin školení listopad 24

Závěrem bylo připraveno speciální překvapení pro účastníky workshopu, a to ochutnávku armagnaců.

Zdroj: Annex NET

Čtěte dále

Tři hlavní důvody, proč malé a středně velké firmy potřebují ke správě sítí umělou inteligenci
Tři hlavní důvody, proč malé a středně velké firmy potřebují ke správě sítí umělou inteligenci
Přijďte si do Asbisu pro všestranně kompaktní Asus NUC 14
Přijďte si do Asbisu pro všestranně kompaktní Asus NUC 14
3D tisk – jaké jsou náklady na 3D tisk?
3D tisk – jaké jsou náklady na 3D tisk?
AMD kupuje Nod.ai, posílí možnosti open source softwaru pro umělou inteligenci
AMD kupuje Nod.ai, posílí možnosti open source softwaru pro umělou inteligenci
Adam Berdár je obchodním ředitelem NTT Data
Adam Berdár je obchodním ředitelem NTT Data
Nový rok, nový kabát: ChannelWorld mění název na Channeltrends
Nový rok, nový kabát: ChannelWorld mění název na Channeltrends